img
img

Hurda Levha Alüminyum Nedir?

Hurda Levha Alüminyum Nedir?

Levha alüminyumlar, kalınlığı 1 ile 10 mm arasında olan paslanmaya karşı dirençli ve sektöre göre özel alaşımlar ile üretilen sac / levha şeklindeki alüminyumlardır. Alüminyum kolay işlenebilir ve hafif bir metaldir. Bu nedenle birçok farklı sektörde sıklıkla kullanılmaktadır.

Levha alüminyumlar genel olarak 1 ile 10 mm arasındadır ve inşaat, enerji, makine, otomotiv vb. gibi sektörlerde kullanılırken, daha kalın alüminyum levhalar ise makine üretimi, savunma sanayi, uzay sanayi, gemi üretimi ve kalıpçılık gibi alanlarda kullanılmaktadır.

levha alüminyum yapısal özelliklerinden dolayı birçok alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle birçok sektörde alüminyumun atıl duruma geçme olasılığı oldukça yüksektir.

Atıl duruma geçen hurda alüminyum ve çeşitlerinin ise istisnasız geri dönüştürülmesi gerekir. Çünkü, alüminyumu doğal kaynaklardan elde etmek için harcanan enerjinin sadece %5’ ile alüminyum elde edilebilir. Geri dönüşüm muazzam bir enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda doğal kaynaklarında verimli kullanılmasını sağlar.

Yorumlar

Deneme Hesap

2021-09-02 10:21:17

Nullam mi lorem, molestie sit amet turpis a, imperdiet cursus quam. Sed rhoncus urna nec arcu convallis, et euismod eros congue.

Deneme Hesap

2021-09-02 10:20:35

Nullam mi lorem, molestie sit amet turpis a, imperdiet cursus quam. Sed rhoncus urna nec arcu convallis, et euismod eros congue. Nullam mi lorem, molestie sit amet turpis a, imperdiet cursus quam. Sed rhoncus urna nec arcu convallis, et euismod eros congue. Nullam mi lorem, molestie sit amet turpis a, imperdiet cursus quam. Sed rhoncus urna nec arcu convallis, et euismod eros congue. Nullam mi lorem, molestie sit amet turpis a, imperdiet cursus quam. Sed rhoncus urna nec arcu convallis, et euismod eros congue.

Yorum Yap

Son Eklenen Yazılar

Kullanıcı

265

Ziyaretçi

2455

Beğeni

1254

Paylaşım

4222


Geri

Anasayfa

Üye Giriş

Üye Ol

İlan Ekle